ČR POPRVÉ ZASTOUPENA V GLOBAL PSYCHOLOGY LEARNING LEADERSHIP INSTITUTU APA

12.03.2023

Je nám velkou ctí a potěšením vám představit historicky první úspěšné zástupce ČR, kteří se zúčastní letošního The Global Psychology Learning Leadership Institutu (LLI). Ten byl zahájen v roce 2021 jako iniciativa tehdejší prezidentky APA a jeho cílem je sdružovat vedoucí pracovníky (mentory) z našeho oboru z celého světa a zároveň dát příležitost mladým psychologům (emerging leaders), aby získali zkušenosti v mezinárodním prostředí a mohli se dále lépe podílet na projektech ve své zemi, ale i v rámci globální psychologické komunity.

Myšlenka zůstává stejná: globální témata, kam patří mj. i bohužel neustále se zhoršující mentální zdraví celosvětové populace (a samozřejmě i další), nedokážeme úspěšně ovlivnit a řešit na individuální úrovni. Je třeba spojit síly, znalosti a zkušenosti. Českou účast vnímáme jako další potvrzení smysluplnosti zapojení naší země do Globální psychologické aliance prostřednictvím našeho odborného networku. 

O projektu více zde.

V týmu Emerging leaders reprezentuje naši zemi pan Mgr. SIMON TRNKA, absolvent Masarykovy univerzity v Brně, který pracuje v sociálních službách s dětmi s poruchami autistického spektra. Zkušenosti sbíral i ve FN Brno a v zahraničí (Erasmus Německo a Western Carolina University USA). V medailonku se nám představil takto: 

"Jmenuji se Simon a jsem psycholog pracující v sociálních službách s dětmi s poruchami autistického spektra. Dělám tuto práci jeden rok a považuji za neuvěřitelně obohacující pomáhat těmto dětem a jejich rodinám. Kromě práce rád jezdím na kole a hraji na akordeon, což mi pomáhá zůstat duševně zdravý a kreativní v osobním životě."

Jako mentorka je v týmu stávajících lídrů za ČR paní DOMINIKA ČECHOVÁ, M.A., psychoterapeutka a lektorka. Po manažerské kariéře v nadnárodní poradenské společnosti se rozhodla od základů změnit svůj osobní i profesní život. Vystudovala psychologii na americké vysoké škole a od roku 2012 provozuje vlastní psychoterapeutickou praxi Counseling.cz. V roce 2018 dokončila pětiletý psychoterapeutický výcvik v analytické psychoterapii. Pracuje převážně s lidmi z "korporátu" a cizinci žijícími v Praze. Klientům pomáhá s procesem přijetí minulosti, naplnění životních snů a zvýšení psychické odolnosti a vztahové pohody.

Absolvovala komplexní psychoterapeutický výcvik České společnosti pro analytickou psychologii a dvouletý výcvik Terapie partnerského vztahu. Od roku 2012 působí v privátní psychoterapeutické praxi Counseling.cz , zaměřené na nepsychiatrickou klientelu. Je aktivní členkou Výboru České asociace pro psychoterapii a mentorkou pro skupinu začínajících psychoterapeutů v Terapeutickém přístavu. Pravidelně publikuje v časopisech Psychologie Dnes, Psychologie.cz a dalších médiích.

Gratulujeme, věříme, že LLI bude přínosem a těšíme se na další spolupráci! Ať se vám všem daří a krásné brzké jaro!

 Adam Suchý a Mirek Světlák